Tüp Mide Ameliyatı olan hastalarımız paylaşıyor!

MEDENLive TV’de bu hafta, MEDENLive ile Tüp Mide Ameliyatı olan ve sağlığına kavuşan hastalarımız var!  Tüp Mide Ameliyatını bir de onlardan dinleyin!

Oğuz Bey’in dönüşüm hikayesini izlediniz mi? Eğer Oğuz Bey’in videosunu izlediyseniz, tıpkı sizin gibi bir süreç yaşadığını görmüşsünüzdür. Hepimizin benzer hikayeleri var. Çocukluk yıllarında başlayan kilo alma süreci, stres ve kayıplarla tetiklenen yeme atakları sonucu artan kilolar, hazır gıdalar ve hareketsiz yaşamın bizi kilolu bir hayata mahkum edişini içeren, birbirine çok benzer hayat hikayelerine sahibiz.

Ben Nerede Hata Yaptım? Ne Yaptıysam Olmuyor!

Tüp Mide Ameliyatı ya da diğer tüm obezite cerrahisi operasyonlarından önce hastaların genelinde gözlemlenen en kritik yargı, bir kısır döngüye hapsolduklarına kendilerini inandırmış olduklarıdır. Kilo, gündelik hayatın getirdiği bir problem değildir, sadece yeme kontrolü ile çözüme dayandırılıp küçümsenmemelidir! Kilo alımının nedenleri neler? Hangi hastalık kilo aldırır? Neden kilo alıyorum? gibi soruların cevaplarının irdelenmesi, tedavinin başarısını oldukça arttıracaktır.

Videodaki hastamızın anlattıklarına kulak verin! Başarısızlıkla sonuçlanmış diyetisyen tecrübelerinden bıkıp, kişisel çabalarının sonucunda istediği kiloya ulaşamayınca, kendisi için en doğru karar olarak; güvenilir ve doğru bir yerde Tüp Mide Ameliyatı olmak istediğini belirtiyor.  Kilo verme temelinde kişisel çaba çok kıymetlidir. Bir kişi kilo vermeyi içtenlikle istemiyorsa, diyetisyenden ya da doktorundan aldığı bilgileri hayatının bir parçası yapmıyorsa, sağlıklı bir hayatı sürdürülebilir bir yaşam biçimi olarak görmüyorsa hedefe ulaşması imkansızdır. Doktorunuzla çıkacağınız yolculuğunuz öncesi kendinize inanın! Önceki olumsuz tecrübelerinizi ardınızda bırakın.

Tüp Mide Ameliyatı Olma Şartları Nelerdir?

Tüp Mide Ameliyatına Uygun muyum? Tüp Mide Ameliyatı Kilo Sınırı Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı olma şartları genel olarak, vücut kitle indeksinize ve obezite yandaşı hastalıklara sahip olup olmadığınıza göre belirlenir. Şayet vücut kitle indeksiniz 35 ve üzerindeyse veya VKİ değeriniz 40 ve üzerinde olup obezite yandaş hastalıklardan en az birine sahipseniz, doktorunuz fiziksel ve ruhsal durumunuzda ameliyata engel bir problem görmezse rahatlıkla Tüp Mide Operasyonu olabilirsiniz. Vücut kitle indeksiniz size, tehlikeli bölgeye ne kadar yakın olduğunuz konusunda genel bir bilgi verebilir ve bu açıdan durduğunuz yeri bilmek, önlem almanızı kolaylaştırır. Vücut kitle indeksinizi bilmiyorsanız, öğrenmek için buraya tıklayın!

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? hakkında çok daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz; MEDENLive hekimlerinden Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK ile birlikte sizin için hazırlamış olduğumuz ‘Tüp Mide Ameliyatı nedir?’ isimli  videolu anlatım içeren makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ameliyata karar verdiniz, tıpkı diğer hastalarımız gibi sizi neyin beklediğini bilmiyorsanız ve Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?, Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kilo Veremezsem kaygıları yaşıyorsanız sizin için en doğru yol kesinlikle konusunda uzman bir doktorun kapısını çalmak olacaktır. Unutmayın, kilo sorununuz asla çözümsüz değil! Ameliyat;  cerrahi ya da cerrahi olmayan pek çok zayıflama seçeneğinden sadece biri. Sizin için en doğru kararı verecek olan ise konusunda uzman olan doktorunuz olacaktır.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com