Tip 2 Diyabet Hastalığında İnsülin Enjeksiyonu Dönemi Kapanıyor mu?

BBC News’de yer alan bir habere göre; insülin enjeksiyonu tarihin tozlu sayfalarına karışabilir. Bilim insanları insan sağlığı için çalışmalarına devam ederken, çağımızın hastalığı Tip 2 diyabet hastalığının da çözümünü bulmuş olabilirler!

Sağlıklı olduğunuzu düşündüğünüz halde diyabet olma olasılığınızın oldukça yüksek olduğunu biliyor muydunuz?

Diyabet Risk Grubunda mısınız?

Tip 2 Diyabet Nedir? Tip 2 Diyabet Belirtileri Nelerdir?

Diyabet; bilindiği üzere, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu insülini üretemediğinde ya da insüline gereken reaksiyonu gösteremediğinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Günümüzde Tip 1 diyabete göre Tip 2 diyabet çok daha sık karşımıza çıkıyor. Genel olarak çağımızın hastalığı denmesinin bir sebebi de, yeme koşullarımızın değişimi ile hastalığın hızla artış göstermesidir. Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, fazla kilo en bilinen şeker hastalığı (tip 2) nedenlerinden biridir. Kendinizi sağlıklı bile hissetseniz prediyabet olma olasılığınız oldukça yüksek. PCOS rahatsızlığı olan bir kadınsanız ve aile geçmişinizde şeker hastalığı varsa ekstra dikkatli olmalısınız.

Erken teşhis sağlanarak risk grubundan rahatlıkla çıkabilirsiniz. Aşırı idrara çıkma, sürekli yorgun hissetme, fazla kilo problemleri yaşıyorsanız yaptıracağınız basit tahlillerle, şeker hastası olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer halihazırda teşhisi konulmuş bir rahatsızlığınız varsa ve zaten yıllardır Tip 2 diyabetle mücadele ediyorsanız, bu haber sizin için.

Yüzde 90 Oranında İstikrar Sağlıyor!

İnsülin İğnesine Mahkumiyeti Ortadan Kaldırabilir.

Günümüzde  halihazırda tıp dünyası, Tip 2 diyabet hastalığında, ilaç ve ilaçsız pek çok yöntemle tedavi şansı sunuyor. Bilindiği üzere başarısı kanıtlanan, Şeker Hastalığı (Transit Bipartisyon) Ameliyatıyla Tip diyabet ve sebebiyet verdiği birçok hastalığın tedavisi mümkün hale geldi. Eğer Şeker Hastalığı (Transit Bipartisyon) Ameliyatı hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Ameliyat harici yöntemler ise hastaları ömür boyu ilaç kullanma zorunluğunda bırakması, bilim insanlarını çok daha etkili yöntemler üzerinde çalışmaya itti.

Bu yepyeni yöntemde ise bir saat içerisinde gerçekleşen ameliyatla hastanın sağlığına kavuşması hedefleniyor. Operasyondan bir gün sonra hastaların çoğunun kan şekeri düzeyinde iyileşmeler görüldüğünü belirten uzmanlar, ilerleyen dönemler için umut vadeden açıklamalarda bulunuyorlar.

Operasyon Nasıl Yapılıyor? Şeker Hastalığından Kurtulmak Mümkün mü?

Operasyon sıcak su dolu küçük bir balonun mukoza zarını yok etmesi esasına dayanıyor, yok edilen mukoza zarının yerine yeni bir zarın oluşması sürecinde Tip 2 diyabet hastası kişilerin kan şekerlerinde düzelmeler meydana geliyor. Yoğun araştırmalar sonucu tedavi sürecini tümüyle değiştirecek bilgilere ulaşan uzmanlar, şu an yöntemin halen deneme aşamasında olduğunu belirtiyor.

Akla gelen ilk soru ise tedavinin anlık mı yoksa tümüyle etkili mi olduğu yönünde.  Bilim insanları şu an araştırma aşamasında oldukları bu yepyeni tedavi yönteminin, gelecekte şeker hastalığını tümüyle ortadan kaldırabileceğini düşündüklerini belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com