Atar Damar ve Toplar Damar, Hacamat, Sedef Hastalığı, Basur, Epilepsi, Sülük, Sinüzit, Saç Dökülmesi, Sırt Ağrısı, Saç Dökülmesi, Varisin Tedavisi, Varis Tedavisi, Migren, Hemofili, Sülük Tedavisi, Selülit, Bacak Ağrısı, Hermafrodit, Cilt Hastalıkları, Cilt Lekeleri, Makat, Egzama Hastalığı, Kol Ağrısı, Venöz, Sülük Tedavisi Faydaları, Romatizma Hastalığı, Hirudoterapi, Sülük Tedavisi Nedir?, Biyoterapi, Vertigo Hastalığı, Fıtık Tedavisi

Sülük Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sülük Nedir?

Sülük Kan Emen ve Enzim Salgılayan Canlılardır.

Milattan önceye dayanan sülük tedavilerinin, Mısır ve Babil Hekimleri tarafından, sıkça kullanılan tedavi yöntemleri arasındaydı. Bunun yanında Ege kıyılarında yaşamını sürdürmüş Hekim Nikandros, Pliniy, Galen ve İbn-i Sina’da sülük tedavisi uygulayan hekimler arasındadır. İbn-i Sina yazdığı kitaplar da sülük tedavisine yer vermiştir. 20. Yüz yıla gelindiğinde doğadan ellerini çeken insan ve insan toplulukları, sülük tedavisini unutmuşlardır.

Günümüz yıllara gelindiğinde, sülük tedavisi tekrardan canlılık göstermiş, sülükler incelenmiş ve tıbbi sülükler hazırlanmıştır. 650 sülük türü tespit edilmiş, 15 türü tıbbi amaçlı kullanıma uygun görülmüştür. Sülüklerin salgıladığı enzim, insan anatomisine iyi gelmekle bir yana, hastalık tedavileri içinde kullanımı amaçlanmış ve başarı sağlanmıştır.

Atar Damar ve Toplar Damar, Hacamat, Sedef Hastalığı, Basur, Epilepsi, Sülük, Sinüzit, Saç Dökülmesi, Sırt Ağrısı, Saç Dökülmesi, Varisin Tedavisi, Varis Tedavisi, Migren, Hemofili, Sülük Tedavisi, Selülit, Bacak Ağrısı, Hermafrodit, Cilt Hastalıkları

Sülük Tedavisi Neden Yapılır?

Sülüklerin Salgıladığı Sıvının İnsan Anatomisine İyi Geldiği, Birtakım Rahatsızlıkları Yok Ettiği Düşünülmektedir.

Sülük tedavisi yapılan hastalar birçok şikayetler ile başvurabilir. Sülüklerin salgıladığı enzimler insan vücuduna yayılarak, bir savunma sistemi şeklinde kendini gösterebilir. Sülükler 105 çeşit enzim salgılamaktadır. Sülükler ısırdığı zamandan itibaren enzimlerini salgılamaya başlar. Sülük tedavisinin yapılma amacı, tıkalı damarları enzimleriyle açması, kan dolaşımına yardımcı olmasıdır. Kan dolaşıma yardımcı olmakla birlikte, salgılanan sıvı damar yolu ile kalbe, kalpten de bütün bedene dağılmaktadır. Varis oluşumu, bacak ağrısı gibi rahatsızlıklarda sülük kullanımları gözlemlenmiştir. Sülük kan dolaşımına yardımcı olduğu için tıkalı damarları açıp, kan dolaşımını rahatlatır.

Sülük Tedavisi için Buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sülük Tedavisi ve Hacamat Neden Yapılır?

Hacamatla Birlikte Yapılan Sülük Tedavisinin İnsana %70-%80 Oranında İyi Geldiği Söylenmektedir.

Hacamat ve Sülük tedavisi, hacamat neden yapıldığını biliyoruz. Sülük ile eşlik edilmesi sülüğün salgıladığı enzimler, hacamat ile atılan pisliklerin damar yollarını açtığı söylenir, sülüğün enzimi, vücudu atar damar ve toplar damar yoluyla bütün vücudu dolaşır. Hacamat Tedavisinin vücuda bulunan toksinleri, hastalığa neden olan kanı dışarıya çıkartılması olarak tabi edebiliriz. Sülük eşlik edilmesi, sülüğün salgıladığı enzimler, insan anatomisine iyi geldiğindendir.

Atar Damar ve Toplar Damar, Hacamat, Sedef Hastalığı, Basur, Epilepsi, Sülük, Sinüzit, Saç Dökülmesi, Sırt Ağrısı, Saç Dökülmesi, Varisin Tedavisi, Varis Tedavisi, Migren, Hemofili, Sülük Tedavisi, Selülit, Bacak Ağrısı

Sülük Tedavisi Hangi Koşullarda Yapılmalıdır?

Stabilize Bir Ortam Olması Çok Önemlidir, Her Sülük “Sülük Tedavisi” İçin Kullanılmaz.

605 çeşit tür sülük olduğunu biliyoruz. 605 çeşit sülükten sadece 15 tanesi tıbbı sülük niteliğini taşımaktadır. Tıbbı sülükler gözetim altında çoğaltılır. Gözetim altında çoğaltılan tıbbı sülükler, kliniklerde, hastanelerde, stabilize ortamlarda yapılması gerekmektedir. Doğada yaşamını sürdüren sülükler, tıbbı sülük olmayabilir. Dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi Sülük Tedavisini yapan kişilerle görüşülmelidir. Dışarıdan satılan sülükleri evinizde kendi başınıza uygulamamanız gerekir. Sülükler kan emici canlılardır, kan ile beslenir ve genleşir. Sertifikasız yerlerden sülük almamaya özen gösterin. Sülük Tedavisini olacağım derken farklı bir hastalık kapabilirsiniz. Tıbbi Sülük (Hirudoterapi) Tedavisi genel olarak seanslarla yapılmaktadır.

Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Tıbbı Sülüklerin Salgıladığı Sıvı Enzim ile Birçok Rahatsızlık Tedavi Edilmektedir.

Sülük tedavisi varis, kol ağrısı, bacak ağrısı, baş ağrısı (sinüzit), Hemofili, sırt ağrısı rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Sülük salgıladığı enzimde bir çeşit kan sulandırıcı ilaç-enzim salgılar, aslında 105 çeşit enzim salgılamaktadır. Salgılanan enzimler ve kan dolaşımına destek olmasıyla bilinen sülük tedavisi (Hirudoterapi), ülke çapına yayılmıştır. Tıbbı sülüklerin kullanılması biyoterapi adıyla da söylenebilmektedir.

Sülük tedavisi hastalara seanslar bütünlüğüyle uygulanmaktadır.

 • Sedef Hastalığı
 • Migren
 • Sinüzit
 • Sırt Ağrısı
 • Bacak, Kol Ağrısı
 • Oluşum aşamasında olan Fıtık Tedavisi
 • Romatizma Hastalığı
 • Venöz, Varisin Tedavisi
 • Makat, Basur Rahatsızlıkları
 • Epilepsi
 • Vertigo Hastalığı
 • Egzama Hastalığı
 • Cilt Hastalıkları
 • Saç Dökülmesi
 • Egzama Hastalığı
 • Hermafrodit
 • Fıtık Tedavisi

Kol Ağrısı, Venöz, Sülük Tedavisi Faydaları, Romatizma Hastalığı, Hirudoterapi, Sülük Tedavisi Nedir?, Biyoterapi, Vertigo Hastalığı, Fıtık Tedavisi

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com