Mide Botoxu Uygulaması ile Zayıflama Hakkında Her Şey

Mide Botoxu Uygulaması nedir?

Mide Botoksunda; botoks maddesi kullanılarak midenin hemen altında bulunan sinirlerdeki geçiş bloke edilip, kasların kasılmasını engellenir, açlık hormonunun salınımını durdurulur. Böylelikle uzun süre tokluk hissi sağlanır. Uzun süre tokluk hissi berberinde yeterli miktar yemek ile doyma hissi sağlayacak, zamanla da mide hacminde küçülme meydana gelebilecektir.

Mide Botoxu Uygulamasında başarı oranları kaçtır ve nasıl ölçülür?

Mide Botoxu Uygulaması oldukça yeni bir tedavi yöntemidir, bu sebeple oran ölçümü açısından yeterli veri  henüz bulunmamaktadır.  Başarı oranları ölçülmesinde, tüm ameliyatsız zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi kişisel veriler dikkate alınır. Mide Botoksu sonrası, yeme alışkanlıklarını değiştiren her hasta kolaylıkla kilo verme sürecine girecektir, bu bağlamda mide botoksu etkili bir kilo verme uygulamasıdır.

Mide Botoxu Uygulaması sonrası ilaç kullanımı nasıl olmalıdır?

Mide Botoxu Uygulamasının ardından genellikle herhangi bir ilaç kullanılmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat doktorunuzun uygun görmesi halinde kısa süreliğine kullanılmak üzere semptom giderici ilaçlar verilebilir.

Mide Botoxu Uygulaması ne kadar sürede uygulanır?

Mide Botoxu uygulamasında genel bir anestezi işlemi yapılmadığı için uygulama yaklaşık olarak 15-20 dk sürmektedir.

Hangi obezite tipleri Mide Botoxu Uygulaması için uygundur?

Mide Botoksu (Botox) uygulaması; obezite sınırında olan vücut kitle indeksi 27 ve üzeri olan ya da fazla kilosu bulunan, kilo vermekte başarısızlık yaşayan, ameliyat olmak istemeyen ve sağlıklı olarak kilo verme hedefi olan herkes için uygun bir işlemdir. Aynı zamanda; botoks alerjinizin, bağırsak probleminizin olamaması gerekmektedir. Bunun dışında herkes rahatlıkla ve güvenle Mide Botoksu Uygulaması yaptırabilir.

Mide Botoxu Uygulaması sonrasında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Mide Botoxu sonrasında, asitli içecek ve hazır gıdaların tüketiminden kaçınılmalıdır. Uygulama sonrasında hastanın günlük hayat rutinini devam ettirmesinde bir sakınca yoktur.

Mide Botoxu Uygulaması sonrası kilo verememe ihtimalim var mı?

Mide Botoxu sonrası midede doygunluk hissi artacak, daha geç acıkacak ve yeterli yemek ile doya bileceksiniz. Tüm bunlara rağmen kilo veremezseniz; doktorunuza danışıp, kilo vermememizin altında yatan nedenleri tespit ettirmeniz gerekmektedir. Tespitin ardından doktorunuzun talimatlarına uyduğunuz halde yeterli kiloyu veremediyseniz, işlem tekrarlanabilir. Böylelikle ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Mide Botoxu Uygulaması sonrası kilo alımı ve midenin tekrar büyümesi mümkün olabilir mi?

Mide Botoxunun etkisi geçmesi 6-12 ay arası değişmektedir. Bu süreç içerisinde; yeme biçimleriniz, yemek yeme miktarınızda ciddi değişimler yaşanacaktır. Fakat unutmamız gereken nokta; Mide Botoxu ya da tüm yardımcı yöntemler, sizin kilo verme sürecinizi hızlandırır, bu bilinci sürdürmek sizin emeğinizle gerçekleşir.

Mide Botoxu Uygulaması sonrası iz kalır mı?

Mide Botoksu cerrahi bir işlem değildir. Kesi, dikiş veya pansuman yapılmaz. Ağız yolu ile uygulanır. Bu sebep ile de herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Mide Botoxu Uygulaması olduktan sonra kaç gün istirahat ederler?

Mide Botoxu uygulmasında genel olmayan bir anestezi işlemi uygulanmaktadır. İşlem yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Bu sebeple Mide Botoksunun uygulandığı gün, günlük hayat rutininize dönmenizde bir sakınca yoktur. Gümlük rutin işlerinizi yapabilir, ertesi gün iş hayatınıza dönebilirsiniz.

2 Yorumu okuyabilirsiniz

  1. Fiyat ve prosedür bilgisi alabilir miyim

    1. Merhaba Elif Hanım, hasta danışmanlarımızla irtibata geçmek için ‭0 (850) 532 24 74‬ veya 0 (532) 232 20 44‬ numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com