Mide Botoksu Nedir?

Her ne kadar Botox Uygulamaları ülkemizde kozmetik alanında bilinse de, Mide Botoxu kulağa oldukça yabancı geliyor. Sizinde aklınızda soru işaretleri varsa Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Zayıflatıyor mu? Mide Botoxu Kimlere Uygulanır?, Mide Botoksu Zararları Var mı? Mide Botoksu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli? gibi pek çok soru aklınıza takılıyorsa, cevabını ayrıntılı ve anlaşılır olarak hem Doç. Dr. Gökmen Öztürk ile hazırlamış olduğumuz videomuz ile hem de hazırladığımız makalemizle öğrenebileceksiniz.

Mide Botoksu Nedir?

Yılan zehrinin midemde ne işi var? 

Hemen panik yapmayın! Botoks hakkında en bilinen efsane, yılan zehri olduğu yönündedir. Botoks bilinenin aksine yılan zehri değildir. Botoksun ana maddesi, kaynağını bakteriden alan protein odaklı bir toksindir.  Botoks maddesi nasıl cilt uygulamalarında kas geçişini bloke edip, kasların kasılmasını engelleyip kırışıklıkların görünümünü düzeltiyorsa benzer bir işlemi mide içerisinde gerçekleştiriyor.

Mide Botoxu hakkında bir diğer yanılgı da mide botoxsunun genel anestezi gerektirdiğidir. Oysaki Mide Botoxu işlemi oldukça kısa süren, midenin özellikle açlık hormonunun salındığı alan üzerindeki kasların kasılmasını engelleyerek, açlık hissinin gecikmesini sağlayan bir uygulamadır. Mide Botoksunun basit bir prensibi vardır, cerrahi müdahaleler gibi komplike değildir. Yaklaşık olarak 30 dk içerisinde işlem tamamlanır ve biraz dinlendikten sonra evinize, işinize geri dönebilirsiniz.

Mide Botoxu Kimlere Uygulanır?

Botoksla Zayıflamak Mümkün mü?

Yeni olana her zaman ön yargı geliştirilir. Dünyadaki sağlık sektöründe yaşanan onca skandaldan sonra her çıkan yeni uygulamaya şüphe ile bakılmasını hoş karşılamak gerekiyor. Zayıflama hapları, bir günde üç kilo verdirmeyi vadeden diyetler,  mucize besinler furyası ve daha niceleri…

Zayıflamaya geliştirdiğimiz bakış açılarını, ülkemizde trend haline gelen beslenme trendlerinden net bir şekilde görebilmemiz mümkün. Hep yıllarca kötü bir beslenme ile elde ettiğimiz yeme alışkanlıklarına, kilolara anında anında veda etmek istiyoruz. Mucize Zayıflama Yöntemleri, bir haftada 10 kilo birden verme ideali olan şok diyetler yapıyoruz. Neden emek vermiyoruz?

Zayıflama açısından, Mide Botoksu gibi cerrahi olmayan bir uygulama ile Tüp Mide Ameliyatı gibi ciddi bir cerrahi operasyon arasında bir fark yok desem eminim hepiniz şaşırırsınız. Biri Midemin %80’nini alıyor dersiniz, nasıl fark olmaz dersiniz. Ayrıntılı olarak Tüp Mide Ameliyatı hakkında bilgilere ulaşmak isterseniz daha önce hazırlamış olduğumuz yazımıza tıklayarak buradan ulaşabilirsiniz. Gelelim esas konumuza. Evet, midenizin yüzde sekseninin alınması size ideal kilonuza ulaşmanız açısından muazzam bir destektir ve ameliyat olduktan çok kısa bir süre sonra kuvvetle muhtemel ideal kilonuza ulaşacaksınız.

Mide Botoksu gibi midenin fiziki yapısını değiştirmeyen bir uygulamanın sizi, tıpkı tüp mide ameliyatı gibi ideal kilonuza ulaştırabileceğini söylesem, ne düşünürsünüz?

Tüm yöntemlerin temelinde yatan en önemli faktör sizsiniz!

Tam bu noktada en çok sorulan soru olan; Mide Botoksu Zayıflatır mı? sorusuna gelin çok daha ayrıntılı olarak bakalım. Midenizin yüzde seksenin alınmasını hedeflediğinizde bile eğer ki yemeğe, beslenmeye bakış açınızı değiştirmezseniz verdiğiniz kiloyu koruyamazsınız. Mide Botoksunun size yaratacağı tokluk hissinden faydalanıp yeme alışkanlıklarınızı düzenlemezseniz kilo alıp, kilo verme döngüsünü kıramazsınız.

Yaptıracağız yöntemi yardımcı olarak kabul edin, tüp mide gibi cerrahi yöntemlerde dahil. Botoks ile birlikte acıkma sıklığınız ve tokluk hissiniz arasında denge kurulacaktır fakat bu dengeyi sürdürmek sizin elinizde. İdeal kilonuza siz isterseniz ulaşabilirsiniz, yeter ki yöntemlerin yardımını kabul edin.

Mide Botoksu Zararlı mı?

Mide Botoksu Yaptırdım Nelere Dikkat Etmeliyim?

Mide Botoxu uygulaması yaptırmadan önce genel muayeneniz esnasında midenizin genel durumu incelenecek, botox maddesine alerjiniz olup olmadığı tespit edilecektir. Botox yaptırmaya bir engeliniz yok ise uygulamayı yaptırmanızda herhangi bir sorun bulunmayacaktır. Uygulama sonrasında dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri sağlıklı beslenmeye adım atmanız olacaktır. Bir süre için asitli ve yağlı gıdalardan uzak durmak hem botoksun etkinliğini arttıracak hem de kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır.

Mide Botoksu, eğer fazla kilo ile mücadele ediyor, yeme kontrolü sağlayamıyorsanız oldukça destekleyici bir kilo verme yöntemi olabilir. Unutulmamalıdır ki bir yöntemin size uygun olup olmadığına bireysel olarak değil, doktorunuzla ortak bir karar neticesinde vermelisiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com