Mide Balonu Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Mide Balonu (medenpro™ Intragastric Balloon®) nedir?

Mide Balonu Hakkında; midenin içine silikon bir balon yerleştirilerek, midenin gıda alımını kısıtlayan böylelikle hastanın çok daha kolay bir biçimde ideal kilosuna ulaşmasını sağlayan tedavi yöntemidir.

Mide Balonu Uygulamasında başarı oranları kaçtır ve nasıl ölçülür?

Mide Balonu Hakkında başarı oranları, diğer uygulamalarda olduğu gibi hastaya yönelik başarı oranlarına sahiptir. Başarı oranı kişiyle ilgilidir. Genel olarak %50 oranında başarı sağlanmaktadır.

Mide Balonu Uygulaması sonrası ilaç kullanımı nasıl olmalıdır?

Mide Balonu Uygulamasında mide, bolunu bir gıda gibi algılayarak atımını gerçekleştirmek ister. Buna bağlı olarak kasılmalar meydana gelir, kasılmalarla beraber ağrı ve mide bulantısı yaşanabilir. Mide Balonu Uygulamasında mide koruyucu, ağrı kesici ve mide bulantısı giderici ilaçlar verilmektedir.

Mide Balonu Uygulaması ne kadar zaman alır?

Mide Balonu Uygulaması (Mide Balonu Hakkında) öncesi hastaya genel olmayan, hafif bir anestezi işlemi uygulanır, sonrasında işlem endoskopik olarak gerçekleşir, mide içerisinde balonun şişirilmesi ile işlem tamamlanır. Bu işlem yaklaşık 20-30 dk arası sürmektedir.

Kimler Mide Balonu Uygulaması için uygundur?

Mide Balonu uygulaması (Mide Balonu Hakkında); vücut kitle indeksi 25 ve üzeri olan hastaların tedavisinde, obezite ile mücadele eden ve cerrahi müdahale öncesinde yeterli kiloyu kaybı yaşayamamış kişilerde ve ameliyat olmadan kilo vermek isteyen hastalar için kullanabilecek bir tedavidir.

Mide Balonu Uygulaması sonrasında dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Mide Balonu uygulaması sonrası; yeme alışkanlıklarınız değişecek ve eskisine oranla çok daha az bir yemek ile doyma hissi yaşayacaksınız. Fakat şunu unutmamalısınız, hiçbir yöntem tek başına mucize değildir; mucizeyi doktorunuz ile birlikte siz yaratırsınız. Doktorunuzun verdiği tüm talimatlara uymanız halinde, endişelenmeyin en başa dönmeyeceksiniz!

Mide Balonu sonrası kilo verememe ihtimalim var mı?

Mide Balonu veya cerrahi olan ya da olmayan tüm işlemler, size yardımcı görevi görürler. Sizin yerinize kilo veremezler, sizin daha kolay kilo vermenizi sağlarlar. Bu bilinçle hareket ederseniz, mide balonunun size kazandırdığı yeni yeme biçiminizden vazgeçmez hızlı ve sağlıklı bir biçimde kilo vermeyi sürdürürsünüz.

Mide Balonu uygulaması sonra kilo alımı veya midenin tekrar büyümesi mümkün mü?

Kilo almak ya da midenin tekrar genişlemesi her işlemde olduğu gibi olasılık dahilinde fakat tüm işlemlerde önemli olan sizin bilinçli davranmanız. Yeme sizin için bir hayatta kalma ihtiyacı değilde zevk aracı ise; ilk önce yemeye olan bakış açınızı değiştirmeniz gerekecektir. Mide Balonu sizin rahat biçimde kilo vermenizi sağlar, size alışkanlık kazandırır, sürdürmek ise sizin başarınızdır.

Mide Balonu Uygulaması sonrası iz kalır mı?

Mide Balonu cerrahi bir operasyon değildir. Bu sebeple kesi, dikiş ve pansuman gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

Mide Balonu Uygulamasından sonra istirahat etmeliyim?

Mide Balonunun, cerrahi bir işlem olmamasından dolayı, operasyon sonrası aynı gün evinize dönebilirsiniz. Operasyon sonrası cerrahi işleme oranla çok daha konforlu bir biçimde günlük rutin işlerini yapabilir, aynı zamanda iş yaşamınıza gün kaybı olmadan dönebilirsiniz.

 

Mide Balonu hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com