Tüp Mide Ameliyatı olan hastalarımız anlatıyor!

MEDENLive TV’de bu hafta, MEDENLive ile Tüp Mide Ameliyatı olan ve sağlığına kavuşan hastalarımız var!  Tüp Mide Ameliyatını bir de onlardan dinleyin!

Ameliyat her zaman en zor karar verilen tedavi yöntemlerinden biri olagelmiştir. Gerek İnternet üzerinden elde edilen bilgilerin yetersizliği, gerekse fısıltı gazetesinden duyulan hatalı bilgilerin hızla yayılması, kişilerde cerrahi müdahalelere karşı genel bir ön yargı gelişmesine neden olmuştur.

İnternet üzerinden en çok yapılan aramalar ve hastaların en merak ettiği konular; Tüp Mide Ameliyatı Olan Hastaların Yorumları, Tüp Mide Ameliyatının Kimlere Yapılacağı ve Tüp Mide Ameliyatı sonrası onları nasıl bir sürecin beklediği yönündedir.  MEDENLive olarak hazırladığımız bu yazı sayesinde, bu tüm bu sorulara tıp dilinden uzak, anlaşılır bir biçimde yanıt bulabileceksiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Zorunluluk mu? 

Neden Tüp Mide Ameliyat Olmalıyım?

Kilonun bir problem haline gelmesi bir süreç içerisinde gerçekleşir. Hiç kimse bir sabah uyandığında kiloları ile ilgili sorun yaşamaya başlamaz. Süreç içerisinde edindiğiniz yeme alışkanlıkları ve günlük rutinler neticesinde şu an yaşadığınız problemler ortaya çıkar. Hiçbir zaman küçük bir kilo sorununda ameliyat zorunluluk değildir. Eğer kişi, daha yolun çok başındayken kilo kontrolü sağlayabilirse sağlığına rahatlıkla kavuşabilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, yeme bir alışkanlıktır fakat obezite basit bir yeme problemi değildir. Tüp Mide Ameliyatı olan hastalara bakıldığında genelinin kiloları ile çok uzun yıllar boyunca savaştığı görülmektedir. Hekiminiz hariç, siz bile ameliyatın sizin için doğru seçenek olduğu konusunda kesin yargılarda bulunmamalısınız. Cerrahi müdahaleler öncesi birçok tahlil yapılır ve ameliyata uygun olup olmadığınız böylelikle tespit edilir. Cerrahi müdahaleye ruhen ve fizik olarak hazır olmazsanız, Tüp Mide Ameliyatı olmanız imkansızdır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Neler Yaşayacağım? 

Tüp Mide Ameliyatı olan hastaların genel durumuna baktığımızda Vücut Kitle İndekslerinin 35 ve üzeri olduğu görülmektedir. Vücut kitle indeksinizi bilmiyorsanız buradaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Tüp Mide Ameliyatı olan pek çok hastanın, özellikle VKİ 40 ve üzerindeki hastaların obezite yandaşı pek çok hastalıkla da mücadele ettiği görülmektedir. Özellikle tansiyon, uyku apnesi, Tip2 diyabet gibi birçok hastalığında cerrahi müdahaleler sonrası iyileşme ihtimali oldukça yükselmektedir.

MEDENLive ile Tüp Mide Ameliyatı olan hastamız Dilara Hanım’ın da anlattığı gibi pek çok hastanın ortak kaygısı Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Neler Yaşayacağım? üzerinedir. Tüp Mide Ameliyatı sonrası ortak bazı semptomlar görülebileceği gibi genel anlamda belirtiler oldukça kişiseldir. Vücut yapınız, bünyeniz, ameliyat sonrası doktor tavsiyelerine uyma dereceniz gibi etmenler, sizin nasıl bir süreç yaşayacağınızı belirleyen faktörlerdendir.

Tüp Mide Ameliyatı hakkında çok daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Gökmen Öztürk’ün kendi anlatımıyla ‘Tüp Mide Ameliyatı Nedir?’ sorusuna verdiği yanıtı içeren videomuzu buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com