Hemen ücretsiz muayene olabileceğinizi biliyor muydunuz?

SAĞLIĞINIZ İÇİN BURADAYIZ.

Ameliyatsız basur tedavisi için ücretsiz randevu alabilirsiniz!

5 dk'da Lazerle Hemoroid Tedavisiyle Tanıştınız mı?

neoLaser teknolojisiyle sadece 5 dakikada kıl dönmesi tedavisiyle tanıştınız mı? neoLaser gelişmiş ülkelerde güvenle kullanılan yenilikçi, FDA onaylı bir teknolojidir. Lokal anesteziyle 5 dakikada uygulanır. Uygulama sonrası pansuman veya ilaç tedavisine ihtiyaç duyulmamaktadır. İşlemden sonra günlük hayat rutininize acısız ve ağrısız bir biçimde devam edebilirsiniz.

Kıl dönmesi ve hemoroidal hastalıkların tedavisinde Türkiye’nin en tecrübeli hekimlerinden birisi olan, Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Op. Dr. Gökmen ÖZTÜRK tarafından uygulanmaktadır. ÖZTÜRK, 1998 yılında İtalya’da 6 ay Prof. Dr. Antonio Longo’nın yanında eğitim almıştır. Longo yöntemi ile hemoroid tedavisini ve 2014 yılında Türkiye’de ilk defa lazer ve neoLaser cerrahisini uygulayan hekimlerden bir tanesidir.

ÖZTÜRK, 2006 yılında İtalya’da Roma Üniversitesinde 3,5 ay Trans Hemoroidal Doppler (THD) eğitimi almıştır. neolaser, Trans Hemoroidal Doppler (THD), Longo ve Lazer ile basur tedavilerini 2000 yılında beri istikrarlı olarak uygulamaktadır. Doç. Gökmen ÖZTÜRK’ün sadece Hemoroid tedavisinde 16.000’e yaklaşan başarılı operasyonu bizzat gerçekleştirmiş olmasıyla tecrübeleriyle dikkat çekmektedir.

Basının yoğun ilgi gösterdiği konularımızı izlediniz mi?

Basında MEDENLive & MEDENLive TV

Anal Fistül Belirtileri Nelerdir?

Vücudumuzun yaşamsal bir döngüsü var. Biz fark etmesek bile tüm bedenimiz bir uyum içerisinde çalışmaya devam ediyor. Rahat yemek yememiz, uyumamız ya da hareket etmememiz bu işleyişe bağlı. Basit gördüğümüz bu işleyişin bir dişlisi bozuldu...
Devamını Okumak İçin..

Kıl dönmesi tıbbi adı ile Pinodinal Sinüs; vücuttaki kılların cildin alt tabakalarına yerleşmesi ile başlar. İlerleyen süreçte, yüzeye çıkamayan kıllar, bu bölgelerde sarmal bir biçimde büyümeye devam eder, bölge iltihaplanır ve vücut yüzeyinde apse oluşur. Kıl dönmesi rahatsızlığında en çok yapılan hata; rahatsızlığın fark edildiği an önemsemeyerek kişisel çaba ile tedaviye çalışmaktır. Oysaki kıl dönmesi ilerleyen süreçlerinin oldukça ağrılı olabildiği aynı zamanda tekrar edebilen bir rahatsızlıktır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, ameliyata gerek kalmadan, ameliyat stresi ve komplikasyonları yaşamadan yaklaşık 5 dakika içerisinde, yenilikçi neoLaser teknolojisi ve fenol ile hastalık tedavi edilebilmektedir.

Ameliyatsız neoLaser ile kıl dönmesi tedavisinde kesi işlemi yapılamadığı için, hastanın genel anestezi olmasına gerek yoktur. Kıl dönmesinin bulunduğu bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanarak, hastanın işlem sırasında acı ve ağrı hissetme olasılığı minimuma indirilir. Kıl dönmesinin bulunduğu iltihaplı bölge saç telinden biraz daha kalın, çok ince bir kanül yardımı ile tümüyle kurutularak, kıl ve iltihaptan arındırılır. Ardından gerekli görüldüğü taktirde fenol kullanılarak kıl dönmesinin var olduğu bölge kapatılır, böylelikle işlem tamamlanır. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için doku zedelenmesi ve komplikasyon görülme olasılığı hemen hemen hiç söz konusu olmaz. Aynı zamanda kişi yarım saat içerisinde acı ve ağrı hissetmeden günlük hayat rutinine geri dönebilmektedir.

MEDENLive’ın hasta destek sistemi aracılığı ile bizimle iletişime geçerek, hastalığınızla ilgili bilmek istediğiniz tüm tıbbi bilgilere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz randevunuzu uzman hasta danışmanlarımız sizin için planlayabilir.

Günümüzde kadın veya erkek cinsiyet fark etmeksizin birçok insanın, kıl dönmesi rahatsızlığından yakındığı görülmektedir. Kıl dönmesi çok sık karşılaşılan bir hastalık olmasından ötürü, genellikle başlangıcında önemsenmez ve tedavisi geciktirilir. Bunun yanı sıra genellikle kulaktan dolma bilgilerle kişi kendi tedavisini kendisi gerçekleştirmeye çalışır, oysaki bu durum kıl dönmesinin ilerlemesine neden olmaktadır. Kıl dönmesi ilerleyen, ilerleyen evrelerinde ise kişinin hayatını zorlaştıran, günlük hayat rutinini sekteye uğratan hatta doğru bir biçimde tedavi edilmezse sürekli tekrar edebilen bir rahatsızlıktır. Hareketli bir yaşam tarzına sahip olmayan, dar kıyafetler tercih eden ve sürekli oturarak çalışmak zorunda olan  kişilerde kıl dönmesinin görülme olasılığı daha yüksektir. Kıl dönmesi görüldüğü an kişi, mutlaka muayene olmalı ve tedaviye başlamalıdır. Kıl dönmesinden kurtulmak için tek seçenek sanıldığı gibi cerrahi müdahale değildir. Ameliyat stresi yaşamak istemeyen, günlük hayatına hemen devam etmek isteyen herkes, doktor uygun gördüğü taktirde neoLaser ile tedavi olabilmektedir.

Kıl dönmesinin genel durumu, yapılacak ek işlemin var olup olmadığı gibi etmenler, neoLaser ile Kıl Dönmesi tedavisinin ücretinin değişmesine sebep olmaktadır. Ücretsiz olarak muayene olabilir, sizin için en doğru tedavi seçeneğini ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Öncesi ve sonrası fotoğraflarının yayınlanması için yasal olarak hastanın izni gerekmektedir. Doktorunuzdan talep ederek, doktorunuzun daha önce yapmış olduğu ameliyatlarla ilgili görseller görebilmeniz mümkündür.

RANDEVU ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Bizi arayarak hemen ücretsiz randevunuzu alabilirsiniz.

İHTİYACINIZ OLDUĞU HER AN YANINIZDAYIZ!

Sorularınız mı var? Hemen sıkça sorulan sorular sayfamızı inceleyin!

Uyarı: Hastaların hangi uygulama veya tedaviye uygun olduğu, konusunda uzman MEDENLive doktorlarının detaylı muayenesinden sonra karar verilmektedir.  MEDENLive hekimleri, hastaların kendisine uygun olan operasyon veya uygulama hakkında en ince ayrıntılarına kadar bilgilendirmektedir. Uygulama veya ameliyatlardan sonraki etkiler hastaların bünyesine göre değişiklik göstermektedir. Uygulama olan bir hasta, hekim tavsiyelerine tam olarak uymalıdır.