İpek Kirpik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dolgun kirpiklere, etkileyici bakışlara sahip olmayı kim istemez ki? Her şey çok kısa bir süre önce ameliyatsız, bitkisel kür uygulamadan, dolgun kirpiklere sahip olma hayali ile başladı. Sanırız ki İpek Kirpiğin, bizi maskaraya mahkum eden cılız, kısa kirpiklerden kurtaracağı düşüncesi bile birçoğumuzu ”denemeye değer” diye düşündürmüştür. Hakkında binlerce olumlu yorumun yanında, olumsuz yorumların da kulaktan kulağa yayıldığı İpek Kirpik Uygulaması ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şeyi MEDENLive Sağlık Grubu olarak sizin için derledik.

İpek Kirpik Yaptırmalı mıyım?

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Kendinizi bildiniz bileli seyrek, cılız ve kısa kirpiklere sahip olabileceğiniz gibi, dış etkenlere bağlı olarak da dökülme problemi yaşıyor olabilirsiniz. Birçoğumuz kirpik dökülmesi yaşadığımızda; yağlardan ve kozmetik ürünlerden medet umarız, hatta kullanıldığı müddetçe belli oranda bir iyileşme de yaşatır bu tarz ürünler. Fakat dediğimiz gibi uygulandığı müddetçe!

Günlük hayat koşturması içerisinde zahmetli ve süreç isteyen bu uygulamaları gerçekleştirmek oldukça zor. Bu sebeple her gün bir yenisi piyasaya sürülen maskaralara mahkum oluyoruz, kimyasalların yıprattığı dökülen kirpiklerimizi, bu kısır döngüde daha da yıpratıyoruz. İşte, tam da bu sırada kirpik uygulaması imdada yetişiyor fakat söylendiği gibi zararsız bir uygulama mı? Dilediğiniz doğal kirpiklere anında ulaşabilir misiniz?

İpek Kirpik uygulaması yaptırmadan önce, ön araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus; yaptıracağınız yerin ne kadar profesyonel olduğu ve işlem sırasında kullandığı ürünlerin kaliteli olup olmadığı.

Kalitesiz ürünlerle yapılan bir estetik uygulamanın göze ciddi zararlar verebileceğini unutmayın! İşin ehli kişiler tarafından yapılmayan İpek Kirpik uygulamasının sonucunda pek çok kadının, gözlerinde irritasyon ya da kirpik kayıpları yaşanabiliyor.

İkinci önemli husussa istediğiniz kirpik modelini netleştirmektir. İstediğiniz boyut ve yoğunluğun size uygun olup olmadığının kararını önceden vermek, kafanızın karışmamasına ve istemeyeceğiniz bir uygulama yaptırmak zorunda kalmamamıza yardımcı olacaktır. Göz ve yüz yapınıza bağlı olarak uzunluğa karar vermek, günlük yaşantınızı baz alarak da kirpiğin yoğunluğuna karar vermek işinize yarayacaktır.

Söz gelimi, ofis çalışanı birinin, en yoğun ve en uzun kirpiği seçmesi, günlük hayatta kullanılabilirlik açısından onu zorlayacaktır. İpek Kirpik, muadil uygulamalara oranla oldukça doğal bir görünüm sağlar, fakat dilerseniz takma kirpik görünümde kirpiklere bile kavuşabilirsiniz. Seçim sizin! Ayrıca bitkisel kürler gibi zamanla etkisini göstermesi söz konusu değildir. Anında etkisini görebilir, arzu ettiğiniz kirpik görünümüne hemen kavuşabilirsiniz. İpek Kirpiğin uygulanması süreç olarak biraz uzun sürse bile çok komplike bir işlem değildir. Boyunu önceden belirlediğiniz kirpikler, belli aralıklarla kirpiklerinize yerleştirilerek doğal ve sık kirpikler elde edilir. İşlem uygulanacak kirpik, sayı ve yoğunluğuna göre 1 ile 2 saat arasında bir sürede tamamlanır.

İpek Kirpikten sonra kendi kirpiklerim dökülür mü?

Çok sık sorulan soruya geldi sıra: İpek Kirpik Uygulaması kirpiklerimi döker mi? Birçok kadının uygulamayı yaptırmaktan çekinmesinin en temel sebebi; kendi kirpiklerinin de dökülme olasılığı! Eğer doğru bir merkezde ve işin ehli kişilere işlem yaptırıyorsanız ipek kirpik korkulacak veya çekinilecek bir uygulama değil. Kaliteli bir yapıştırıcı ile tek tek yapıştırılan doğala en yakın kirpikler sizi, istediğiniz bakışlara zahmetsizce ulaştırabilir.

Kirpiklerin takılmasının ardından, gözlerin ovuşturulmaması gerekir, aynı zamanda üzerine yatılmamalıdır. Aksi durumlarda kirpiklerin görünümünde bozulma ve dökülme meydana gelebilir. Kendi doğal sürecinde az bir miktar kendi kirpiğiniz dökülebilir, bu durum normal olup, takılan kirpiklerin dökülmesi halinde bakım yaptırarak ömrünü uzatabilirsiniz. İşlem hakkında daha önce oluşturmuş olduğumuz yazımızı buradan okuyabilir, yapılış aşamasıyla ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com