Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Halk arasında basur ya da mayasıl olarak da bilinen hemoroid; hızlı ilerleyen ve ilerleyen süreçlerinde kişinin hayat kalitesini olumsuz etkileyen bir anal bölge rahatsızlığıdır. Dışkılama esnasında kan gelmesi en belirgin hemoroid belirtileri arasındandır. Anal bölge rahatsızlıkları belirtisel anlamda birbirlerine benzeseler bile tedavi ve ilerleyiş bakımından ayrılabilirler. Genel anlamda hastalar kanama ve benzeri şikayetlerle karşılaştıklarında kişisel tedavi metotları ile tedavi seçenekleri araştırırlar.

Hemoroid belirtileri nelerdir? Basur nasıl geçer? Basurun bitkisel çözümü var mı? en sık cevabı aranan sorulardır. Oysaki anal bölge rahatsızlıkları bitkisel kürler ile geçmez, sadece semptomların etkisi geçici olarak azaltılır. Gerçek bir tedaviyi ancak alanında uzman bir doktor gerçekleştirebilir.

Hemoroidiniz olduğunuzdan şüphe ediyor, fakat emin olamıyorsanız, sizin için en sık görülen belirtileri derlediğimiz yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Birden bire her şey değişti! Hemoroid Belirtileri mi gösteriyorum?

Dışkılama esnasından koyu renkli olmayan kan

Hemen panik olmayın! Daha ilk maddeden biraz korkutucu bir başlangıç biliyoruz fakat anal bölge rahatsızlıklarının birçoğu, ilk evrelerinde açık renkli kanamalar ile ortaya çıkar. İlk defa başınıza geliyorsa takibini yaparak durumu kontrol altında tutabilirsiniz. Eğer ki birden fazla başınıza geldiyse  basur ya da başka bir anal rahatsızlığınızın olması kuvvetle muhtemel. Fakat dışkılama sırasında ve sonrasında görülen kanın illa anal bölge rahatsızlığı olacak diye bir kaidesi yok, bu sebeple tam teşhis kesinlikle bir genel cerrahi uzmanından alınmalıdır.

Tarif edilemeyen huzursuzluk hissi!

Sanırız, basurun başlangıçta kişiyi en çok şaşırtan belirtisi, yarattığı huzursuzluk hissi. Hem her şey yolunda gibi, hem de hayır bir problem olmalı duygusu. Hemoroid belirtileri ilk evrelerinde genel olarak dışkılama esnasında hissedilir. Fakat dışkılama olmasa bile anal bölgedeki hassasiyet, tuvalet ihtiyacı olmasa bile varmış gibi bir his, insanı inanılmaz huzursuz edebilir. Doktora başvurmak için yeterli bir sebep gibi gelmemiş olabilir fakat basur, hızla ilerleyebilen bir rahatsızlıktır ve çok kısa sürede o huzursuzluk hissinin yerini hemen doktora gitmeliyim dedirtecek hemoroid belirtileri alacaktır.

Islaklık, Kaşıntı

Her şeyi tam yaptığınıza eminsiniz fakat yine de bir tuhaflık olduğunu hissediyorsunuz öyle değil mi? Her şey normal seyrinde ilerlerken, anal bölgede ıslaklık hissiyle başlayan ve kaşıntıyla devam eden süreç sizi hiç de istemediğiniz bir yola doğru sürüklüyor. Temiz olduğuna eminsiniz, hijyen problemi yaşamıyorsunuz fakat makat bölgesinde kontrol edemediğiniz bir kaşıntı mevcut, basur olabilme ihtimaliniz oldukça yüksek. O zaman en yakın doktorun kapısını çalmanın tam zamanı.

Basurun En Zor Evreleri, Tedavi İçin Geç mi Kaldım?

Dışkılama Esnasında Ağrı, Acı

Sanırız ki en Hemoroidin en zor süreçlerini yaşatan ve hayatı kabusa çeviren belirtilerinden biri tuvalet esnasında yarattığı acı. Sırf bu sebeple sadece sıvı tüketmeye çalışıp, tuvalete gitmeyi erteleyip, sağlığını daha çok bozan birçok hasta mevcut. Tuvalete gidemediğinizi bir kez düşünün. Her anının acı verdiği ve sürekli erteleme sonucu kabızlıkla mücadele etmek zorunda kaldığınızı ve bunun bir kısır döngüye sebep olduğunu ve acının gittikçe arttığı bir kez hayal edin. Basur ile MEDENLive başvuran pek çok hastanın hastalığın ilerleyen evrelerinde olması dikkat çekicidir. Anal bölge olmasından dolayı utanma durumu ve tedaviyi erteleme çok zor süreçlerin yaşanmasına sebebiyet verir. Ertelemeyin!

Basurun En Zor Evresi: Ele Gelen Kitle

Artık alarm zili sizin için çalıyor, duyuyor olmalısınız. Görmezden geldiğiniz kanama ve kaşıntının yerini artık bir kitle aldı ve  müdahale edilmezse gittikçe büyüyecek. Hatta görmezden gelinmeye devam edilirse, kitleyi eliniz ile itseniz bile anal kanaldan içeriye girmeyecek.

Hemen panik yapıp internette araştırma yapacaksınız, kuvvetle muhtemel en kötüsünü okuyacaksınız. Acı, ağrı, şiddetli kanama ve cerrahi yoldan tedavi olmuş pek çok hastanın nüksetme hikayesi ve daha niceleri… Yine de korkmanıza gerek yok, teknolojinin ilerlemesi ve Neolaserin hayatımıza girmesi beraber, basur; 5 dk içerisinde kurtulabileceğiniz ve ameliyat, pansuman gibi süreçlerin olmadığı bir hastalık haline geldi. Hemoroidin ameliyatsız tedavi seçenekleri ile ilgili bilgi almak için blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com