Hemoroid, fissür, fistül ve kondilom nasıl ayırt ediliyorlar? Sorusunu sormaktan önce odaklanmamız gereken nokta bu rahatsızlıkları hasta kendi kendine ayırt edebilir mi? Olmalıdır.Hemoroid, fissür, fistül ve kondilom rahatsızlıklarının hastalar için belirtileri çok benzer olması sebebiyle; teşhisi koymak hasta açısından çok zordur. Hastanın kendi kendine teşhis konması hatta koyduğu teşhise göre kulaktan dolma ilaçlarla tedavi yapmaya çalışması, hastalığınızı geçirmeyeceği gibi; aynı zamanda çok daha ileri safalara ilerlemesine gelmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle rahatsızlığınızın ilerlememesi ve en hızlı şekilde tedavi olabilmek için, konusunda tecrübeli bir genel cerrahi uzmanından randevu almanız tavsiye edilmektedir.

Hayır! Ben Doktorlar Kadar Bilgiliyim! Farkları Neler?

Hemoroid Farkları Nelerdir?

Hemoroid hastalığının diğerlerinden farkları nelerdir? Sorusunu yanıtlamadan önce yine yanıtlamamız gereken başka bir soru vardır.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid; anal kanalın kendi anatomik yapısında halihazırda bulunan, içerisinde mukoza ve damar yumakları olan yastıkçıklardır. Bu yastıkçıkların dışkılama esnasında tutunmayı kolaylaştırdığı ve anüste baskıyı azalttığı düşünülmektedir. Hemoroid rahatsızlığı; fazla ıkınma, gebelik, yaşlılık ve oturma pozisyonları gibi çeşitli sebeplerle meydana gelebilmektedir. Hemoroid; iç ve dış olmak üzere iki ana gruba ayrılır, aynı zamanda her iki hemoroid türünün görülebildiği miks tip hemoroidde vardır. Hemoroidin ilk belirtilerini; kanama, kaşıntı, dışkılama esnasında ağrı hissetme gibi belirtilerle tanımlayabiliriz. Gelelim, basur hastalığının Anal Fissür ile gösterdiği benzerliklere…

Hemoroid’le Fissür Benzerlikleri

Hemoroid belirtisel anlamda, Anal Fissür ile benzerlik göstermektedir. Anal fissür en net anlatım ile anal kanal distalinde (başlangıçtan uzak)

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *