Dermaroller Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Birçoğumuz, günlük hayat koşturması içerisinde bedenimize verdiğimiz zararları fark etmiyoruz. Sağlıksız besleniyor, aşırı kilo alıp veriyor, cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumuyoruz. Yeteri kadar su içmiyor, cildimize ve kendimize yatırım yapmıyoruz.

Cildimiz, genç yaşlarda yaptığımız hataları tolere edebiliyorken, yaş aldıkça, hücre yenilenmelerinin yavaşlaması ile birlikte hatalı seçimlerimizin yansımaları, cildimizde görülmeye başlıyor.

Peki son zamanlarda sıklıkla adını duyduğumuz Dermaroller, cildimizden bu izleri silebilir mi?

Sadece Benim Problemim mi? Ben Nerede Hata Yaptım?

Yukarıda sağlıksız beslenmenin, hatalı seçimlerin cildimizde yarattığı tahribattan bahsettik. Gelin hep birlikte biraz daha detaya inelim. Yeme içme seçimlerimizin ne kadar önemli olduğunu birçok basın organında, makalelerde, konunun uzmanları tarafından bahsedildiğine tanık olmuşsunuzdur.

Sağlıklı seçimler yaparak; cildimizin nem dengesini koruyacak, içeriden beslenen ciltte ise leke oluşumu, selülit gibi bilumum dertleri en aza indirdiğini göreceksiniz. Tüm bunların yanı sıra en önemli faktörlerden biri de hiç şüphesiz genetiğimiz. Genetik olarak leke, çatlak, selülit oluşumuna yatkınsak maalesef ki sadece içeriden beslemek yetmeyecek, dışarıdan müdahaleler ile bu oluşumların önüne geçmemiz gerekecek.

Leke Çatlak Selülit Tedavisi Dermaroller ile Mümkün mü?

Yıllardır pek çok yöntem ile tedavisi denendi, kremlerden bitkisel kürlerden medet umuldu. Yüzeysel yöntemlerin geçiciliğini birçoğumuz deneyimledi. Bir süreliğine etki eden cildin alt tabakasına etki etmeyen bu yöntemler, kullanılmaya devam edildiği müddetçe gözle görülen bir etki bırakan uygulamalardır.

Dermaroller ise pahalı krem ve kürlerin yapamadığını yapar ve ciltte mikro kanallar açarak hücre yenilenmesine katkı sağlar, cilt yapılanmasını hızlandırır.

Micro kanal açılımından sonra cildin ihtiyacına göre hazırlanan kürler vasıtasıyla cilt görünümünde düzelmeler meydana gelir. Spor ve sağlıklı beslenme ile desteklenen dermaroller seanslarından sonra cilt yapılanmaya ve yenilenme sürecine girmiş olur. Dermaroller seansları cilt ihtiyacınıza ve deformasyonun boyutuna göre değişiklik gösterir.

Evde Dermaroller Yapabilir miyim?

Dermaroller ev tipi uygulaması için; gerekli dermaroller aleti ve çeşitli serumlar şeklinde kozmetik marketlerde satılmaktadır. Ev tipi uygulama doğru yapıldığı taktirde herhangi bir sakınca doğurmaz fakat gerekli sterilizasyonun evde yapılamayışı, haddinden fazla baskı uygulanması  ve yanlış bölgeye yapılan uygulamalar sonucu, ciltte kalıcı hasara neden olan pek çok hasta vardır. Cildin hassasiyeti göz önüne alındığında, cilde yapılacak işlemlerin uzman kontrolünde ve steril ortam şartlarında yapılması en doğrusudur. Dermaroller yaptıranların yorumlarına bakacak olursak, neredeyse tamamına yakını cildinin tazelendiğini ve cildinde gözle görülen bir değişim yaşandığını söylüyor.

Dermaroller Bana Uygun mu?

Dermaroller kullanım alanları oldukça geniştir. Cildinizde güneşe bağlı veyahut akne, yara izleriniz varsa, selülit problemi yaşıyorsanız, çatlak sorununuz var ise doktorunuzun uygun görmesi halinde dermaroller yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmaz.

Doktor görüşleri ve ücretsiz muayene seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, daha önce hazırlamış olduğumuz Dermaroller yazımızı buradan okuyabilir, dilerseniz de bizimle iletişime geçerek ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com