Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aşırı Terleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aşırı Terleme Neden Olur?

Ter Bezlerinin Aşırı Çalışması ve Yoğunluğunun Fazla Olmasından Kaynaklanır.

Hiperhidroz insanın bir hiçbir iş yapmıyorken terlemesi anlamı taşıyor, sıcak yaz günlerinde her kesin terlediğini biliyoruz. Normal insanlardan daha aşırı terleyenler olduğunu biliyor muyuz? Ter bezlerinin aşırı çalışması veya genetik olan “Aşırı Terleme” birçok insanda görülebilir. El ve ayakların terlemesi, koltuk altının aşırı terlemesi, vücudun su içinde kalması,yüzde aşırı terleme, insan vücudu teri bir klima gibi kullanır. İnsanın terlemesi, ter dökmesi vücudun kendini soğutmak istemesiyle oluşur. En çok sıcak yaz aylarında görülen terlemeler, aşırı terleyen insanlar için bir kabus niteliği taşır. Fazla terleyen insanların ter bezleri, hormon yapısı, bir tık daha fazla gelişmiştir. Ter bezinin sayısı ne kadar çok olursa terleme bir o kadar sık görülmektedir. Ter bezlerinin aktif olması için vücudun sıcağa maruz kalmış olması gerekir. Devreye giren ter bezleri ısıyı vücuttan dışarıya atmak için kendini aktife eder. Normal şartlarda bile avuç içi (el terlemesi) terlemesi yaşan insanları bir düşünelim. İş görüşmesinde, tokalaşma esnasında, bir işle meşgulken elleri su içinde kalmış. Tokalaşmaya çekiniyor, karşısında bulunan kişi veya kişiler rahatsız olmasın. Çok Terlemek utanılacak bir hastalık değildir, günümüzde milyonlarca kişi belki daha fazlası “Aşırı Terleme Tedavisi” hakkında bilgi sahibi değil. Terleme Tedavisi teknolojilerin gelişmesiyle birçok seçenek kazanmıştır.

Aşırı Terlemenin Belirtileri Nedir?

Genetik veya Sonradan Kazanılmış Bir Rahatsızlıktır.

Temeli genetiğe dayalı, D Vitamini eksiliği, sonradan kazanılan hormon bozuklukları ter bezlerinin aşırı çalışmasına neden olan faktörler arasında yer alır. Genel anlamda yaz ayında olan terleme, nemlenme hissi verir. Vücudunuzun kendini soğutmak istemesi ter bezlerini çalıştırır, sıvı kaybıyla vücudu soğutmaya başlar. Bu esnada meydana gelen sıvının dışarı atılması, ter bezlerinin gözeneklerinin büyük olmasından ötürü sıvı kaybını ayarlayamaz. Tişörtünüzün su içinde kalmasının nedeni vücutta olan ısınmayı engellemekten geçer. Hareket ettikten sonra bir yere oturursanız, terlemenizin şiddetinin artığını fark edeceksiniz. Birbiriyle doğrudan bağlantılı olan hareket ve hareketsizlik, ısınan vücudunuzu ılık bir duş alarak veya soğuk bir yerde durarak soğutmak istersiniz. Ter bezlerimizi soğutucu olarak düşünürsek, terleme nedeninin aşırı sıcaklardan kaynaklandığı gayet açıktır.

Aşırı Terleme Kimlerde Görülür?

Obezite ve Farklı Rahatsızlıkları Olan Kişilerde Görülmektedir.

Hiperhidroz hastalığı, Lenfoma, Hipoglisemi, Parkinson Hastalığı, Verem Hastalığı, Kalp Hastalıkları, Tüberküloz ve Obezite rahatsızlıklarıyla birlikte, Aşırı Termeye yani Hiperhidroz rahatsızlığı görülmektedir. Çok terlemek genel de yaz sıcaklarında gerçekleşir. Aşırı terlemek kimlerde görülür, 7’den 70’e kadar birçok kişide, kadın, erkek, çocuk ayırt etmeden gözlemlenen Aşırı Terleme Rahatsızlığının tedavisi mümkündür. Hormonsal yapısı gereği aşırı kıllı insanlarda, heyecana bağlı olağan durumlarda el ve ayak terlemesi, koltuk altı terlemesi gibi terlemeler gerçekleşir.

D Vitamini Eksikliği, Gögüs Ağrısı Neden Olur?, Tüberküloz, Antidepresan, Lenfoma, Hipoglisemi, Driclor, Parkinson Hastalığı, Obezite Hipertiroidi, Aşırı Terlemek, Aşırı Terleme, Kalp Hastalıkları, Rol On, Koltuk Altı Terlemesi, Genetik Hastalıklar

Aşırı Terleme Bir Hastalığı İşaret Eder Mi?

Yaz Aylarında Fazla Terleyen İnsanların Birtakım Hastalıklara Sahip Olduğu Bilinmektedir.

Ter bezleri sağlıklı çalışan insana göre, aşırı terlemek oldukça kötü bir rahatsızlıktır. Akciğer Rahatsızlıkları, Enfeksiyonlar, C veya D vitamini Eksiklikleri, Diyabet Rahatsızlığı, Hipoglisemi, Kalp Rahatsızlığı gibi rahatsızlıkları işaret ediyor olabilir.  Hiçbir rahatsızlığınız olmadı halde, aşırı terleme problemiyle karşı karşıyasınız, aşırı terleme de bir rahatsızlık değil mi? Gözünü hiçbir şekilde korkutmasın, havalar yavaş yavaş ısınırken rahatsızlığınız korkunuz olmasın. Terlemek her insanın canını sıkıyor nedenlerinden bir tanesi, kötü kokmak, toplumdan uzak durmak, sık duş almak, cildin hassas olan yapısı, gezmeye, işe ayıramadığınız vaktiniz. Çeşitli hastalıkların, çeşitli tedavisi her gün gelişmekte.

Terleme Probleminden Doğal Olarak Kurtulur Muyum?

Hiperhidroz, Doğal Tedavi ile Sadece Yavaşlatılır.

Bazı ürün ve markalar deri de bulunan gözenekleri kapatarak terlemeyi engeller, tamamen terleme tedavisi için etkili olmadığı söylenebilir. Elde yapılmış bitkisel karışımlar, kremler tedavi amaçlı değil, geçici amaçlıdır. Driclor veya rol on ürünleri geçici tedavi arasında yer almaktadır. Driclor gibi ürünler bir nebzede olsa rahatlatır, aşırı terlemenizi biraz da olsa azaltır. Doğruluk payı kesinlikle tartışılır, yan etkisi olarak ciltte kaşıntı ve hatta kızarıklık yapabilmektedir. Cildi hassas olan kişilerde uzun süreler kullanılması sonucu kaşıntı, yanma hissiyatı uyandırabilir.

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer Uygulaması veya Botoks Yöntemiyle Yapılmaktadır.

Çok fazla terliyorsunuz, şikayetlerinizi dile getirirken birçok çözüm aradığınızı, tamamen kurtulmak istediğinizi söylüyorsunuz. Fazla terme tedavisinin birçok yöntemde tedavisi vardır. Lazerle Fazla Terleme Tedavisi, Fazla Terlemede Botoks Tedavisi, ter bezlerinin ameliyatla alınması ya da “iontoforez” gibi yöntemlerle tedavi mümkündür. Kırışıkları tedavi eden “botulinum toksin”, Endoskopik torasik sempatektomi yöntemi de fazla terleme tedavisi seçeneklerindendir. Metobolik Cerrahi alanına giren Aşırı Terleme Tedavisi, ter bezlerinin alınması veya işlevlerini kaybetmesiyle, sizlerin sağlığını yerine getirmeyi amaçlar. Ter bezlerinin alınması sonucunda, yaz aylarında sıkça terleyen koltuk altı, ellerde ve ayaklarda nemlenme olmaması sizi rahatlatacaktır.

El Terlemesi, Aşırı Terleme Nedenleri?, Ayaklarda Terleme Aşırı Terleme Nedeni?, Verem Hastalığı, Metobolik Cerrahi, Çok Terlemek, Aşırı Terleme Neden Olur?, Hiperhidroz, Aşırı Terleme Tedavisi, Terleme Nedenleri, El ve Ayak terlemesi, Botulinum Toksin, Terleme Tedavisi, HiperHidroz Nedir?

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+

DOKTORUNUZA ÜCRETSİZ MUAYENE

HEMEN Formu doldurun!

OLABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Randevunuzu oluşturmak için arayalım!

Content Protection by DMCA.com